סי.אר.קונטק - CR Terrazzo - טראצו
לוגו סי אר
חפש
דף הבית >> מוצרים >> המוצרים שלנו >> CR Terrazzo - טראצו

מה זה טראצו?

יישום טראצו

את חיפוי הטראצו אנו יוצקים באתר ,עפ"י מפרט שהכינו המומחים שלנו ,המותאם לדרישות המיוחדות של כל פרויקט. ניתן ליישם את החיפוי על כל משטח יציב וישר כגון ריצפה המרוצפת באריחים ישנים, ריצפת בטון וכדומה. על מנת לדייק את המפרט לתנאי המקום תוכלו לתאם פגישה באתר עם אחד היועצים שלנו , אם הריצפה אינה מפולסת נוכל לבצע הכנות מקדימות ולפלס אותה. עובי חיפוי טראצו הינו כ 6 מ"מ. אם התשתית הקיימת מפולסת ניתן לבצע חיפוי בעובי  3 מ"מ בלבד.  
להלן מבנה עקרוני של מערכת ריצוף טראצו 

טראצו הוא יציקה המשמשת לחיפוי רצפות, קירות וכל משטח אופקי, חלק, קשה ויציב אחר. בחיפוי טראצו ניתן לחפות :רצפות, מדרגות, משטחי עבודה, ספסל בנוי, דלפקים ,רהיטים וקירות , קופינג וספי חלונות, רולקות ואף תקרות. חיפוי אופקי מתבצע באמצעות יציקת טראצו במקום, חיפוי אנכי מתבצע באמצעות לוחות טראצו טרומיים.
תערובת יציקת הטראצו מכילה כ  75-80% שברי אבנים בגדלים שונים (הנקראים אגרגטים )והם המעניקים לחיפוי את המראה האופייני ה'מגורען' של הטראצו.
בנוסף לאגרגטים מוסיפים לתערובת גוון רקע , אבקות מילוי וחומר מקשר -צמנטי או אפוקסי .
לאחר היציקה מתבצעת עבודת ליטוש החושפת את האגרגטים ומפלסת את המשטח. 
ה
שילובים האפשריים בבחירת סוג האבנים, גודל וצבע שברי האבנים וצבע הרקע של הטראצו הוא אינסופיים ומאפשרים למעצב להבליט יותר או פחות את המראה ה'מגורען' של הטראצו . ככל שצבעי האבנים וצבע הרקע יהיו דומים המראה שיתקבל יהיה אחיד וחלק יותר.


כל המוצרים שלנו יצוקים במקום על פי מפרט המותאם אישית לכל פרוייקט על ידי המומחים שלנו,
 
לתיאום פגישה לקבלת ייעוץ והצעת מחיר השאירו פרטים או צרו קשר>>

 

 
הגמישות העיצובית בשילוב עמידותו האיתנה של הטראצו לתנאי סביבה קיצוניים הפכה אותו לחיפוי המועדף על אדריכלים בפרויקטים יוקרתיים בעולם כולו . החל מארמונות והיכלי ממשל מונומנטליים ועד Hollywood Walk of Fame  . טראצו הינו חיפוי על זמני אשר נבחר שוב ושוב ליישום בפרויקטים יוקרתיים ופרוייקטים בהם קיימת כמות גדולה של הולכי רגל ומעבר עגלות, כגון : בתי יוקרה פרטיים, בתי מלון, מרכזים מסחריים, שדות תעופה ,אוניברסיטאות ,אולמות אירועים ועוד.
 
CR Terrazzo עמיד לUV ולמשטחים רטובים  | כיכר דיזינגוף תל אביב | מוריה אדריכלים
בשונה מאריחים המודבקים בקווים ישרים ,ביציקת טראצו הוסרו רוב מגבלות העיצוב והמעצב למעשה יכול לייצר דוגמאות מרהיבות, עכשוויות, מתוחכמות ובעלות מראה יפהפה . רצפות מעוצבות ביד אמן ימשכו את תשומת הלב בחללים גדולים, מאידך , משטחי ריצוף אחידים וחלקים יספקו במה ראויה לרהיטי מעצבים וחפצי אומנות וישדרו שיק יוקרתי.
האפשרות לעצב את החלל כולו – את הקירות ,הרצפה, המדרגות, התקרה והריהוט כיחידה עיצובית אחת יוצרת ,מצד אחד ,אחידות והרמוניה בין המישורים השונים ומאידך מאפשרת גמישות עיצובית שאין שניה לה
בעיצוב יציקת טראצו ניתן לשלב את סרגלי הניתוק באופן דקורטיבי בעיצוב דוגמת הטראצו . המרחק המומלץ בין סרגלים בטראצו פנים הינו עד 2.7/2.7 מ' ובטראצו חוץ הינו עד 1.5/1.5 מ'. בשונה מ'פוגות' בריצוף אריחים, סרגלי הניתוק מוטמעים ביציקה ומלוטשים ביחד עם הטראצו ליצירת משטח חלק לגמרי ולכן הם באותו מפלס של הריצוף (וכמובן אין בהם רובה)
כמו המצאות רבות אחרות בתחום העיצוב והאמנות, גם חיפוי הטראצו הומצא באיטליה לפני כמה מאות שנים והינו למעשה ריצוף ממוחזר , כפי שהיה מקובל מאוד בתחום הבניה בתקופת קדומות.  טראצו ,בתרגום מאיטלקית פירושו 'מרפסת' ,הומצא לפני כ 500 שנים ע"י עובדים בתעשיית השיש בעיר ורונה (זוכרים את המרפסת של רומיאו וג'ולייט?). העובדים נותרו עם שאריות שיש בצורות מוזרות מעבודות השיש ,הם גרסו את האבנים לחתיכות קטנות ,ערבבו אותם עם חמר ויצקו מהם רצפות למרפסות ושטחי חוץ. לאחר היציקה שייפו את הרצפה לקבלת מראה חלק יותר, עם הזמן שיפרו את השיטה ואת הדוגמאות למה שנקרא 'רצפה ונציאנית'.
בסוף המאה ה19 הובא הטראצו לארצות הברית, את החמר החליף מלט אשר יכול לקבל כל פיגמנט של צבע והשאר 'היסטוריה'. במאה העשרים רוב המבנים המונומנטליים בארה"ב ובאירופה השתמשו בטראצו המינראלי (בשילוב בטון). אפוקסי, פוליאסטר, לטקס ואקריליק החליפו את המלט ושיפרו מאוד את מראה ואיכות הטראצו ב -40 השנים האחרונות.

טראצו - מערכת ריצוף 'ירוקה' אשר הומצאה לפני יותר מ 500 שנים

יופי, יוקרה וגמישות עיצובית  |
נאמר רבות על יופיו של הטראצו והמראה היוקרתי שלו, על מגוון הסגנונות הרב , על הגמישות העיצובית שאין שניה לה וכן על האפשרות הייחודית לחפות בטראצו את החלל כולו – את הקירות ,הרצפה, המדרגות, התקרה והריהוט ולשוות לו לוק טוטאלי המייצר אחידות והרמוניה בין המישורים השונים בחלל.

משטח רציף גדול וחלק  |
ביציקת טראצו המרחקים בין הסרגלים הם כ עד 3 מטרים (על פי תקן) בתוך הבית ועד 1.5 מ' מחוץ לבית.הסרגלים יכולים לקבל כל זווית או עיקול ואף ניתן להסוות אותם בדוגמא של עיצוב הטראצו . הסרגלים מלוטשים ביחד עם הריצפה ועליהם מורחים סילר ולכן הם הריצפה כולה באותו מפלס גובה - ללא פוגות וללא תחזוקה של רובה!

הטמעת עזרי נגישות כחלק מהעיצוב  |
בפרויקטים ציבוריים הוספת עזרי נגישות לרוב פוגמת בעיצוב הרצפה והמדרגות. בריצוף טראצו ניתן לשלוט על מידת החספוס למניעת החלקה (R9-R12) וניתן להטמיע ביציקה עזרים ופסים לנגישות ,לבחור צבעים ניגודיים ומידת חיספוס שונה לכל פס כחלק מהעיצוב.

סטודיו CRC Terrazzo לעיצוב טראצו  |
הסטודיו שלנו לעיצוב טראצו עומד לרשות לקוחותינו על מנת לסייע לאדריכל הפרויקט /ללקוח בעיצוב הטראצו המתאים במיוחד לפרויקט שלכם.

אורך חיים ממוצע של ריצפת טראצו הוא 75 שנים  |
חיפוי טראצו הוא, כפי הנראה ,החיפוי העמיד ביותר ומאריך החיים ביותר הקיים ! כמה מאריך חיים? חיפויים רבים שנוצקו בתחילת המאה הקודמת במבנים ידועים בארה"ב ובעולם כולו קיימים עד היום- מאה שנים אחרי. אריכות החיים של הטראצו תלויה ,כמו כל ריצוף באיכות התחזוקה והניקיון שלו (לעיון בהנחיות התחזוקה לחץ כאן).  בתחזוקה טובה , אורך החיים הממוצע של ריצוף טראצו הוא 75 שנים !

תחזוקה ואחריות  |
אחד היתרונות הבולטים בחיפוי טראצו הוא שניתן לבצע בו תיקונים ,מילוי סדקים ואף לשקם טראצו ישן . למעלה מעשרים שנים ,חברת CRC (Concrete Repair Construction Technologies) הינה החברה הגדולה והותיקה בישראל לייצור יציקות וחיפויי טראצו לפנים ולחוץ. החברה מבצעת עבודות ותחזוקת הטראצו תחת קורת גג אחת . לקוחות המעוניינים בראש שקט יוכלו לרכוש מנוי לשירותי תחזוקה  קבועים של חברת CRC -  לקוחות מנויים נהנים מאחריות מורחבת למשך 7 שנים !

עמידות איתנה  |
חיפוי טראצו  עמיד לקור קיצוני, שלג ,חום קיצוני, לשורה השנייה באזור חוף הים המלוח, לסביבה רטובה סביב ג'טים ומזרקות ולשימוש אינטנסיבי ועומסים מכניים שונים. שדות תעופה ובתי חולים בהם נעשה שימוש אינטנסיבי בעגלות ועומסים מכניים שונים בנוסף לכמות גדולה של הולכי רגל ,בוחרים שוב ושוב בריצוף טראצו ,קודם כל בשל עמידותו הרבה לשחיקה ,שנית, בשל המשטח החלק שלו המאפשר מעבר עגלות ומזוודות ביתר נוחות ושלישית ,אך לא פחות חשובה ,רמת התחזוקה הנמוכה יחסית הנדרשת לטיפול בו.

הנדסת חומרים מותאמת לכל לקוח  |
היות ומדובר ביציקה המיוצרת במקום המהנדסים שלנו יכולים לשלוט בעובי החיפוי ובתוספים שלו ולהתאים לכל לקוח את הפתרון המתאים במיוחד בשבילו. החל מיציקה : אנטי-סטטית, יציקה העומדת בתקן ניקיון אנטי בקטריאלי של חדרי ניתוח ,עמידות לחומרים כימיים שונים (שמנים, חומצות, בסיסים וחומרי חיטוי), אקוסטיקה טובה יותר ועוד. הייעוץ כולל ביקור בשטח, בחינת התנאים הקיימים והתאמת הפתרון למקום ולתקציב. המומחים שלנו ישמחו להיענות לכל אתגר שאתם מתמודדים אתו, נסו אותנו!

עיצוב  אחראי ובר קיימא |
​אנחנו והסביבה זה קשר רב פעמי ולכן חברת CRC Terrazzo מחוייבת למוצרים ידידותיים לסביבה – טראצו עשוי כמעט כולו מחומרים טבעיים וממוחזרים ותהליך הייצור עומד בתקני בניה ירוקה המחמירים ביותר. טראצו מאפשר תאורה חסכונית באנרגיה.....(למידע נוסף על פילוסופיה הירוקה שלנו)

אז למה דווקא CRC Terrazzo?

לפניכם 3 מוצרי טראצו עיקריים:
  1. טראצו אפוקסי  - CRC Epoxy Terrazzo
  2. טראצו מינרלי - CRC Mineral Terrazzo
  3. טראצו 'ירוק' יותר - CRC Green Terrazzoכל אחד ממוצרי הטראצו ניתנים ליישום על פי מספר סגנונות טראצו:

טראצו קלאסי  - CRC Classic Terrazzo 
אגריגטים קטנים יחסית (מ 1 עד 6 מ"מ)  ופיזור אחיד של אגריגטים על המשטח

טראצו ראסטיק  - CRC Rustic Terrazzo

אגריגטים קטנים יחסית (מ 1 עד 6 מ"מ)  ופיזור לא אחיד של אגריגטים על המשטח

טראצו ונציאני - CRC Venetian Terrazzo
שילוב אגריגטים גדולים יותר בתערובת

טראצו פלדיאנה -   CRC Palladiana Terrazzo
סידור ידני של אבנים גדולות על המשטח ויציקה מעליהן

CR Contech גאה להציג את המגוון הרחב ביותר של מוצרי טראצו הקיים בשוק:

CR TERRAZZO CLASSIC EXTRA WHITE
אדריכלות: פיצו קדם
CR TERRAZZO RUSTIC GRAY
משרדי חברת פאולו אלטו בת"א  אדריכלות: שירלי זמיר ומיכי סתר
רצפת טראצו עם סרגלים מעוצבים מלון West Lagoon Resort נתניה, גל נאור אדריכלות פנים, רני זיס אדריכלות
עיצוב טראצו אומנותי בלובי של
אולם הכנסים אווניו באירפורט סיטי

יוסי פרידמן אדריכלות
רצפת טראצו המותאם לחוץ בצורת אריחים טרפזיים , חיפוי טראצו לספסל הבנוי ולבריכת המזרקה בכיכר דיזינגוף המחודשת בת"א, מוריה אדרכלים
עיצוב טראצו אומנותי
​בלובי של מלון כפר המכביה
אדית ברון אדריכלות פנים
טראצו קלאסי
עם זכוכית ירוקה
טראצו פלדיאנה
עם חלוקי נחל
טראצו ראסטיק
טראצו ונציאני
טראצו פלדיאנה
עם שברי טראצו
טראצו קלאסי
עם סרגלים מעוצבי
טראצו קלאסי
עם תכשיטי פליז
טראצו קלאסי
שחור על שחור
ריצוף טראצו קלאסי בבית פרטי
חיפוי הקירות עם לוחות טראצו
רולקות (פנלים) מעוגלות מטראצו 
מיכי סתר אדריכלות

 
מוצרי טראצו נוספים  מבית CR Contech:

מיקרוטופינג טראצו - CRC MicroTopping Terrazzo
טראצו דק במיוחד המיועד למשטחים מפולסים בלבד

CRC Flakes Coat
ציפוי שמראהו דומה לטראצו אך במקום שברי אבנים מפזרים על אפוקסי פתיתים צבעוניים (קונפטי)

מונופלור טראצו - CRC MonoFloor Terrazzo
יציקת ריצפת בטון בעובי 10-20 ס"מ וליטושה עד לחשיפת האגריגטים שבבטון עד לקבלת מראה טראצו ולסיום מריחת סילר.  יישום זה מתאים גם במקרים בהם קיימת ריצפת בטון ישנה אשר מעוניינים לשקםאותה ולהפוך אותה למראה טראצו

מדרגות בחיפוי טראצו - מדרגות יצוקות באתר או לוחות פריקסט אשר הוכנו במיוחד במפעל.

מוצרי טראצו פריקסט - לוחות המיוצרים במפעל בהתאמה אישית על פי עיצוב האדריכל.

לוחות טראצו מוכנים בגודל 120/300 ס"מ ובעובי 2 או 3 ס"מ - מתוך מגוון לוחות אותם אנו מייבאים מספקים שונים . לוחות אלה ניתנים לחיתוך על פי מידה ליצירת אריחים לריצוף או חיפוי .