מחיר ריצוף טרצו - כמה עולה ריצוף טרצו?
לוגו סי אר
חפש

מה העלות של ריצוף טרצו?

טרצו הוא שם גנרי לסגנון ריצוף שמקורו באיטליה של לפני מאות שנים. יש סברות שמקורו בטורקיה ( 800 שנה ), או בעיר וונציה אולם אנו נוטים לדבוק בגרסה שמקורו בעיירה קטנה ליד ורונה שנקראת.... Terrazzo.  רובנו זוכרים ומכירים את המרצפות הישנות בגודל 20*20 שהיו נפוצות בכל בית בישראל בין שנות ה-50 לשנות ה-80 המוקדמות, כיום אנו נמצאים בעידן אחר בו התחרות של מרצפות מסוג זה עם חלופות השיש והגרניט הביאה לפיתוחים טכנולוגיים ולמעשה למגוון אפשרויות בלתי נתפס של מוצרים, כשתחום הטרצו התקדם לעבר שנות ה-2000 ומאפשר לנו היום לייצר ריצוף מעוצב ברמות הגבוהות ביותר.

ישנן 2 דרכים לייצר ריצוף טרצו: הראשונה, והנפוצה ביותר, הכנת אריחים בגדלים שונים. הדרך השנייה והייחודית ביותר היא יציקת רצפות טרצו וליטושן באתר הרלוונטי. מעט מאוד חברות מבצעות את הטכניקה הזו בישראל כשחברה אחת מובילה את התחום מבחינת יכולות טכנולוגיות וביצועיות, חברת CRContech.

תהליך היציקה ארוך יותר ומורכב בהרבה, עובדה המייקרת  את המחיר, אך מצד שני מייצרת אין ספור אפשרויות ודרור ליצירתיות של אדריכלים בתחום שעד לפני 2 עשורים היה די בנאלי ומקובע. החברה עומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר של תקנים ובטיחות:

  1. תקן אמריקאי:

NTMA   - National Terrazzo and Mosaic Association               

  1. תקן ישראלי: משרד הבריאות ומכון התקנים הישראלי.

גם בנושא המחיר היתה מהפכה וכיום, מגוון האפשרויות ורמת החומר הגבוהה מייצרת קשת רחבה מאוד של מחירים.

 

ריצוף טרצו - מחיר

בעולם הבנייה המודרני אנו פוגשים את הטרצו לראשונה באיטליה של לפני חמש מאות שנים. אז היה מקובל לרצף באמצעות שיש ועובדי הבניין עצמם שלא רצו לרצף את בתיהם הפרטיים בעזרת חומר יקר כל כך, התחילו לערבב שאריות של חומרי בניין. מאז ועד היום עשה הטרצו דרך ארוכה וכיום אנו פוגשים ריצוף טרצו במבני ציבור ועסקים רבים. בבחירה של ריצוף טרצו, מחיר הינו פקטור חשוב ויכול להשתנות בהתאם לקשת רחבה של פרמטרים: היקף הפרויקט, שיטת הריצוף ( מרצפות או יציקה) וכו'.

כמה עולה ריצוף טרצו?

ריצוף טרצו ביציקה כאמור יקר יותר מריצוף במרצפות מסיבות רבות: מורכבות ותהליך יציקה ארוך, חומרים, עיצובים מיוחדים עמידות בתקנים ועוד. כיום נפגוש סוג כזה של ריצוף במבני ציבור גדולים או במבני עסקים מתקדמים. בנוסף נוכל לראות עבודות דומות במגזר הפרטי בבתים גדולים ובדירות יוקרה. טווח המחירים לפי מ"ר גדול ותלוי במשתנים רבים ויכול לנוע מ-750 ₪ למ"ר, ועד ליותר מ-1500 ₪ למ"ר.

אנחנו CRContech. חברה הנדסית שהמומחיות שלה היא יציקת רצפות טרצו ופתרונות ריצוף טכנולוגיים מתקדמים. אנו עוסקים באפוקסי לריצוף, שיקום בטון, ציפוי ואיטום של משטחים וכל מה שקשור לטכנולוגיה מתקדמת בענף הבניה. אנו מזמינים אתכם לחייג אלינו כבר עכשיו בטלפון 09-7678361 ונשמח לייעץ בכל אחד מהנושאים המדוברים.