מדרגות טרצו - שימושים, יתרונות ומידע נוסף
חפש

מדרגות טרצו

מקור השם טרצו הינו בעיירה האיטלקית  Terrazzo, שם החלו לערבב, לפני מאות שנים, אגרגטים במלט לרצפה בצורות וסוגים שונים. מאז ועד היום נעשה שימוש רב בשיטת עבודה זו לצורך יצירת מרצפות, מדרגות, משטחים גדולים ועוד. ההתפתחות התעשייתית והטכנולוגית הביאה להתפתחות המוצר ולהתאמתו לצרכים ולדרישות של ימים אלו.

בעבר, יתרונותיו של הטרצו היה במחירו הנמוך (אריחים פשוטים ואחידים בעלי עלות ייצור נמוכה יחסית) ועמידותו הגבוהה לשבר (כתוצאה מעומס פיזי). חסרונותיו של הטרצו היו בעמידותו הנמוכה לאיכול בחומצה והיותו סופג ומוגבל בגוונים . כיום התהפכו היוצרות, טרצו במגוון האגריגטים העצום וחומרים אחרים המשולבים ביציקה בטכנולוגיה מתקדמת מאפשר אין ספור של צבעים וסגנונות והייצור הפך למורכב יותר, כתוצאה מכך גם המחיר עלה. לעומת החיסרון בעבר, כיום עמידתו של הטרצו מול המוצרים המתחרים בשוק גבוהה ורמת עמידתו מפני פגעים גבוהה במיוחד. ניתן להוסיף תרכובות שמאפשרת עמידות בכימיקלים – למשל בביצוע פרויקטים  בבתי חולים)

אחד השימושים הנפוצים של הטרצו הוא מדרגות טרצו. כיום קיימות 2 שיטות עיקריות לבניית מדרגות בסגנון זה:

  1. יציקה במפעל והתאמה לגודל הרצוי, שיטת Tailor made. כבר אין הרבה מפעלים בישראל שעושים זאת, נשארו מעטים באזור הרשות בעיקר.

  2. יציקה של מדרגות טרצו בשטח, באתר העבודה. מצד אחד שיטת יעילה מאוד, חוסכת הובלה מהמפעל אך מצד שני  יקרה יותר אם כי שומרת על מגוון אפשרויות ( צבעים/ גוונים/ סגנון ) רחב במיוחד. בשיטת עבודה זו אין פחת, רמת הדיוק והאחידות מרבית, כמו כן לא רואים  "חיבורים".

 

מדרגות טרצו – יתרונות

ראשית כל, מדרגות טרצו מאפשרות לשלוט בעיצוב ברמת דיוק גבוהה מאד.

אסתטיקה - בעוד בעבר הטרצו סבל מתדמית רעה ומשעממת בהקשר למראה המתקשר עם הרצפות הישנות שהותקנו בבתים בארץ בשנות החמישים ועד השבעים. ובכן, כיום ישנם עיצוביי טרצו חדשניים בשלל דוגמאות וצבעים. לטרצו ניתן להוסיף אגריגטים בצבעים וגדלים שונים  וכן פיגמנט שצובע אותו וכך מתקבלת רצפה שחורה, אדומה, כחולה, בהירה לגמרי ובעוד קשת רחבה של אפשרויות. קיימת גם אפשרות של רצפת "שומשום טרצו" מצוירת שמייצרת מראה וינטג'י ואופנתי.

בטיחות - ישנן שיטות לייצר יציקת טרצו שתהיה נגד החלקה, דבר המוסיף למימד הבטיחותי החשוב.

אחד היתרונות היחסיים של חברת CRContech הוא בכך שזוהי החברה המבצעת  יציקה של מדרגות טרצו בשטח. המדרגות יכולות להיות המשך ישיר של הרצפה ללא הבדלי גוון או חיבורים ובאורכים ארוכים.


אנחנו CRContech בע"מ, חברה המתמחה בפתרונות הנדסיים ואדריכליים ובכללם כל פתרונות הריצוף לרבות טרצו בשימושיו השונים. מאחורינו ניסיון רב שנים של ריצוף טרצו עבור המגזר הפרטי העסקי והציבורי ואנו נמצאים בחוד החנית הטכנולוגי של תחומנו בארץ ובעולם. נשמח לארח אתכם באתר שלנו ולעמוד לרשותכם בכל פרויקט ומשימה. חייגו עכשיו 09-7678361.