סי.אר.קונטק - הטיפול בריצוף טרצו
לוגו סי אר
חפש

הטיפול בריצוף טרצו

רצפת טרצו מביאה לחלל שילוב של קדמת הטכנולוגיה יחד עם יופי ועיצוב מרהיבים. את היישום של טרצו אפשר לראות בשלל חללים לרבות אולמות תצוגה, בתים פרטיים, בתי מלון, מרכזי קניות ואחרים. התחזוקה נחשבת לקלה מאד, האטימות ברמה גבוהה והמראה מעניק תחושה של ניקיון ויופי. עם זאת, כדי לקבל את המראה המבריק והמרשים חשוב לשים שכבת הגנה על הרצפות ולהקפיד על תחזוקה נכונה של המשטח.
רצפת טרצו עשויה להיות חשופה לחומרים שונים ונוזלים. חומרים כימיים, חומרי ניקוי ואפילו מים שיעמדו זמן רב על המשטח, עלולים לגרום לנזק. הדרך הטובה ביותר למנוע זאת היא לשים לאחר שלב הליטוש של הרצפה, חומר מונע ספיגה (סולר). החומר אינו משנה את המראה של הרצפה אלא שומר ומגן עליה מפני חדירת מים ונוזלים.

ניקיון ששומר על הרצפה לאורך זמן

אם בחרת ברצפת טרצו מומלץ לקחת את הזמן וללמוד מעט על אופן השמירה עליה. ישנם שלושה חומרים שנמצאים בשימוש ברצפה: מלט, מלט פולימרי מעובד והנפוץ ביותר הוא שרף אפוקסי. בכל רצפת טרצו ישולב אחד מבין אותם חומרים כאשר המטרה היא לבחור את זה שיעניק את ההגנה הטובה ביותר לאורך זמן. למרות שכל חומר שונה מעט, נהלי התחזוקה יהיו דומים.
באופן כללי, חשוב תמיד לבדוק את הוראות היצרן ולפני שימוש בחומר זה או אחר לבדוק כי הוא מיועד לרצפת טרצו. אם לא נכתב בפירוש כי החומר מתאים לניקיון הרצפה, יש להימנע משימוש בו. כמו כן, יש להימנע מהשארת חומרים לאורך זמן ולנקות במהירות חומרים שנשפכים במקום. חומרי הניקיון צריכים להיות מעורבבים עם מים בדיוק על פי ההוראות. ניקיון יום יומי של הרצפה מפני אבק ישמור על הרצפה לאורך זמן.
מומלץ לפעול על פי שגרת הניקיון הבאה: יש לנקות את האבק מדי יום תוך שימוש בשואב אבק או מטאטא, במידה וישנם כתמי מים או לכלוך על הרצפה יש לנקות אותם בעזרת חומר ניטראלי מעורבב במים ותוך שימוש במטלית עדינה. פעם בשבוע יש לשטוף את הרצפה, עם חומר המיועד לכך וכדאי לקרצף את הרצפות עם מכונה המיועדת לכך.

עשה ואל תעשה

בכל הנוגע לטיפול ותחזוקת ריצוף טרצו ישנה רשימה של פעולות שיש להימנע ופעולות שיש לבצע כך שהרצפה תישמר בצורה המיטבית לאורך זמן:

פעולות שיש לבצע:

  • יש לנקות את הרצפה מדי יום מאבק בעזרת מטאטא או שואב אבק. הפעולה גם
    תשמור על הרצפה וגם תסלק אבנים קטנות וחומרים שעלולים להיות במבנה וליצור נזקים קטנים.
  • יש להשתמש במוצרי תחזוקה אשר תוכננו במיוחד לרצפות טרצו.
  • מומלץ לשטוף את הרצפה לפחות פעם בשבוע ולשם כך להשתמש במטליות מיקרופייבר וחומרי ניקיון אשר מיודעים למשטח זה.
  • יש לבדוק מדי שנה את יעילות החומר המונע ספיגה (סולר) ולחדש בהתאם לצורך.

פעולות שיש להימנע מהן:

  • אין להשאיר את החומרים השונים והמים על פני השטח לייבוש. יש לייבש את הרצפה בסיום הניקיון עם מטלית עדינה המתאימה לכך.
  • אין להשתמש על הרצפה בחומרים שומניים, אקונומיקה, חומץ, אמוניה או כל חומר כימי ביתי או מסחרי שאינו מיועד לריצוף זה.
  • אין להשתמש בחומרי החלקה, איטום ושעווה כדי לגרום למשטח להיראות או להיות חלק יותר. יש להשתמש רק בחומרי איטום המיועדים לכך.
  • אין להשתמש בחומרי ניקוי אשר מכילים חומצות, מלחים מסיסים אורגניים או כל חומר אחר שאינו מיועד לניקיון רצפות טרצו.